Değerlerimiz

Şirket değerlerimiz, kim olduğumuzun, neyi temsil ettiğimizin ve nasıl davrandığımızın büyük bir parçasıdır; işin rolü veya işlevi ne olursa olsun, dünyadaki tüm meslektaşlar tarafından paylaşılırlar. Değerlerimiz, birlikte çalışma şeklimizi geliştirmemizi sağlar. Açık ve dürüst olup aynı zamanda mütevazı ve saygılı olmaya çalışıyoruz. İnsanları fikirlerine sahip çıkmaya ve başkalarına da aynı şeyi yapma konusunda ilham vermeye teşvik ediyoruz.

Ortak değerlerimiz

- Biz bir ekibiz
- Biz insanlara inanıyoruz
- Basit düşün
- Maliyet Bilinci
- Girişimci Ruh
- Açık sözlü ve açık görüşlü
- Devamlı Gelişim

Yan haklarınız ve ekstralar

COS'ta tüm çalışanlarımıza H&M group'un tüm markalarında geçerli olmak üzere indirim fırsatı sunuyoruz. Bunun yanı sıra tüm mağaza çalışanlarımıza yılda iki kez kıyafet ödeneği veriyoruz. Sunduğumuz yan hakları size yatırım yapmanın ve takdir duygumuzu ifade etmenin yollarından biri olarak görüyoruz.

- HIP (Emeklilik) programı
- %25 personel indirimi
- 16.800 TL’ye kadar senelik giyim ödemesi
- Yönetim ekibi ve tam zamanlı çalışanlara özel sağlık sigortası
- Günlük 50 TL yemek ücreti

Fırsat Eşitliği & Kapsayıcılık

COS, dünya çapında 30'dan fazla pazarda mevcuttur. Küresel bir şirket olarak hedefimiz, meslektaşlarımızın ve müşterilerimizin çok kültürlü dünyasını yansıtmaktır.

Kapsayıcılık ve çeşitliliğin, faaliyet gösterdiğimiz birçok ülke ve kültürde sürekli değişen sorunlar ve zorluklarla dolu karmaşık ve katmanlı bir konu olduğunu biliyoruz. COS'ta inşa etmek istediğimiz kültür, kapsayıcılık ve çeşitliliğin her zaman önceliğimiz olduğu bir kültürdür.

2007'deki lansmanımızdan bu yana, her zaman değer odaklı bir şirket olmak için çabaladık. Kapsayıcılık ve çeşitlilik, kim olduğumuz ve kim olmak istediğimizle ilgilidir. Her türlü ayrımcılığa karşı sıfır tolerans politikamız var. Ekiplerimizi katkılarına, başarılarına ve değerlerimize bağlılıklarına göre işe alır, teşvik eder ve ödüllendiririz.

Kariyeriniz

COS'ta çalışmak herkes için farklıdır: Bazı meslektaşlar üniversitede veya kolejde okurken bize katılırken, bazıları perakende veya moda alanında kariyer yapmak için bizimledir. Motivasyonunuz ne olursa olsun, bizimle geçirdiğiniz zaman iyi harcanmalıdır bu nedenle ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacak çeşitli fırsatlar sunuyoruz. İlerleme arıyorsanız, sizi kariyer basamaklarınızın sorunmluluğunu alıp, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaya teşvik ediyoruz. Mükemmel eğitim, yıllık değerlendirme ve düzenli geri bildirimlerin yanı sıra - e-eğitim materyalleri, podcast'ler ve videolar içeren çevrimiçi öğrenme portalımıza da erişiminizi sağlıyoruz.. Yöneticiler için, çeşitli konuları kapsayan liderlik eğitimi ve seminerleri sağlayan uzman kuruluşlarla ortaklık yapıyoruz. Belirli üst düzey roller için,ayrıca meslektaşlarımıza kısa vadeli projeleri tamamlamak veya bazı durumlarda uzun vadeli iş ihtiyaçlarını karşılamak için başka şehirlere / ülkelere transfer etme şansı da sunuyoruz.

Ekibimizle tanışın

Arket, Monki, Weekday, Afound, Other Stories, H&M ve H&M Home ile birlikte COS, H&M grubunu oluşturan sekiz benzersiz markadan biridir. H&M Group, dünya çapında 74 pazarda 170.000'den fazla kişiyi istihdam etmektedir ve dünyadaki en büyük 2. moda grubudur.

Bizi gerçekten öne çıkaran şey, sayelerinde büyüdüğümüz inanılmaz meslektaşlarımızdır. Mağazalardada, bölge ofislerimizden birinde veya Londra'daki merkez ofisimizde çalışıyor olsalar da, hepsi aynı tutkuyu ve her şey mümkündür  tavrını paylaşırlar.

Şimdiye kadarki kariyer hikayelerini öğrenmek için ekibimizden bazılarıyla tanışın ..

Eric | Pattern Cutter

Kalıp kesici için tipik bir gün var mı? Eğer öyleyse, yaptığın ana şeyler nelerdir?

Tasarımcılarla yeni stiller üzerinde çalışıyoruz, toplantılara katılıyor ve kalıp düzeltmeleri yapıyoruz. Zamanımızın çoğu kalıp oluşturma programımız CAD / CAM üzerinde çalışmak ile geçiyor. Müşterilerimize mümkün olan en yüksek kalitede ürünü sunduğumuzdan emin olmak için giysi yapımını da değerlendiriyoruz.

Şimdi bulunduğun yere nasıl geldin? Geçmişin deneyimlerin neler?

Üniversitede Moda Tasarımı okudum ve okurken diğer markalarla kalıp kesme stajları yaptım. Son yılımda, White City mağazamızda yarı zamanlı satış danışmanı olarak COS'a katıldım. Mezun olduktan sonra, COS merkez ofisine stajyer olma fırsatım oldu ve kalıpçı olma yolunda ilerledim. Biraz zaman aldı ama acele etmeden becerilerimi geliştirmek için fazladan zaman harcamaya değerdi.

Pozisyonun ile ilgili en iyi şey nedir?

Benim için desen kesme ile ilgili en iyi şey, yaratmak için çok çalıştığınız bir şeyin sonucunu görmektir. Burada COS'ta her zaman oldukça zorlayıcı ama aynı zamanda çok eğlenceli olabilen yeni malzemelerle deneyler yapıyoruz. Sürekli yeni şeyler öğreniyorum ve becerilerimi geliştiriyorum - bazen sahip olduğumu bile bilmediğim becerilerle!

Ekibinizde kaç kişi çalışıyor?

Toplamda 20'den fazla, ancak satın alım ve tasarımcılarla yakın çalıştığımız departmanlara ayrılıyoruz. Şu anda, diğer dokuz kişiyle birlikte klasik dokuma bünyesinde çalışıyorum. Her birinin kendi uzmanlığına sahip büyük bir kalıp kesim ekibiyiz. Bu bilgi havuzuna sahip olmak çok değerli.

Kalıp kesme alanında kariyer yapmak isteyen birine vereceğin herhangi bir tavsiye var mı?

Mümkün olduğunca fazla bilgi edinin. Herkesin kendi yöntemleri ve tercihleri ​​vardır ve bir başkasının bir soruna nasıl yaklaştığını görmek her zaman değerlidir. Kalıp kesme söz konusu olduğunda bazen bir korku vardır, ancak işin püf noktası bunu yapmaktır. Pratik yapın, deneyin, hatalar yapın ve tavsiye isteyin. Her zaman öğrenecek çok şey vardır ve bazen hatalarınız tamamen yeni bir şeye dönüşebilir.

Nelly | Sales Advisor

Bir satış danışmanı için tipik bir gün var mı? Eğer öyleyse, yaptığın ana şeyler nelerdir?

Kesinlikle her gün yaptığımız teslimat, eksik ürün çıkarma ve kasada çalışma gibi bazı şeyler var. Ancak işi ilginç kılan müşterilerdir. Herkes farklıdır, bu yüzden sunduğumuz hizmet kişiselleştirmekle ilgilidir. Bazı insanlar koleksiyon hakkında bizimle konuşmaktan hoşlanırken, diğerleri sadece kendi zamanlarında göz atmaktan mutlu oluyor. Neyin yeni olduğunu görmek için gelen birçok düzenli müşterimiz olduğu için şanslıyız. Nereden başlayacağını bilemeden gelip, yepyeni bir kıyafetle mağazadan ayrılan müşteriler görmekten zevk alıyorum - bu gerçekten günümü güzelleştiriyor.

Şimdi bulunduğun yere nasıl geldin? Geçmiş deneyimlerin neler?

Londra, Richmond'da mağazamızı açtığımızda COS'a katıldım. Bundan önce HM için çeşitli mağazalarda çalıştım. Aslında, 10. yıl dönümüm yaklaşıyor, bu yüzden HM grubuyla olmadığım bir zaman düşünmek zor! COS için çalışmaktan en çok zevk aldığım şeylerden biri ekip ruhu. Herkes burayı dostane bir yer haline getirmek için birlikte çalışıyor - sanırım bu, burada uzun süre kalmamın nedenlerinden biri.

Göreviniz ile ilgili en iyi şey nedir?

Birlikte çalıştığım insanlar! Richmond'daki ekibin orijinal bir üyesiydim ve yönetime geçmek istemiyor olsam da, başkalarının istedikleri yeni rollere geçmelerini izlemekten gerçekten keyif aldım. Ayrıca yeni gelenlerin hoş karşılanması da hoşuma gidiyor. Ekip olarak, ne kadar meşgul olursak olalım, daima olumlu bir atmosfer olmasını sağlamaya çalışırız.

COS'ta kariyer yapmak isteyen birine vereceğiniz herhangi bir tavsiyen var mı?

Moda veya perakende merdiveninde yukarı çıkmak istiyorsanız, COS olması gereken yerlerden biridir. Açık fikirli ve esnekseniz, öğrenmek ve ilerlemek için pek çok fırsat vardır. Marka, gelişmek isteyen insanları destekliyor. Aldıkları eğitim kalitesinin yüksek standartta olmasını sağlamak için zaman ve kaynaklara yatırım yapıyor. Yıllar içinde çok şey öğrendim, özellikle de genişleme projelerine yardım etme şansı verildiğinde. Bu bana yeni insanlarla tanışma ve farklı şehirleri deneyimleme fırsatı verdi.

Somi | Area Manager

Şuan ki konumuna nasıl geldin? Geçmiş deneyimlerin neler?

Yolculuğum Seul, Kore'de mağaza müdürü olarak başladı. Beni COS'a çeken, ürünlerin özgün tasarımları ve kalitesi aynı zamanda meslektaşlarımdı ! Çok hızlı bir şekilde markanın üründen daha fazlası olduğunu fark ettim. Mağazada geçirdiğim zamandan keyif alarak Kore ve Japonya için bölge kontrolörü pozisyonuna başvurmaya karar verdim. İşe alma sürecinde rolün benim için pek uygun olmadığı anlaşıldı, bu yüzden bölüm yöneticimin desteğiyle bunun yerine bölge yöneticisi olmak için başvurdum ve başarılı oldum!

Bu pozisyon ile ilgili en iyi şey nedir?

COS ile hayatım, ürünlere ve onun hikayesine aşık olduğum için başladı, ama sonunda beni şu an olduğum yere iten meslektaşlarım oldu. Herkes markaya karşı aynı değerleri ve sevgiyi paylaşır. Şu an olduğum yere gelmem için beni cesaretlendiren pek çok harika insanla çalışmaktan zevk aldım. Kore'de çok iyi müşterilerimiz var. İlk mağaza açıldığında, blok etrafında sıraya giren insanlar vardı! Bu müşteriler hala bizimle alışveriş yapıyor ve markanın yıllar içinde burada nasıl geliştiğini görmek harika.

Perakende yönetimi alanında kariyer yapmak isteyen birine vereceğin herhangi bir tavsiye var mı?

Doğru şirketi seçin ve kariyerinizi ilerletmek için elinizden gelen her fırsatı değerlendirin. Hatalar yapacaksın ama bu şekilde öğreneceksin, girişimci olmana destek olacaklar ve işi geliştirmek için risk alacaklar.

Alberto | Store Manager

Bir mağaza yöneticisi için tipik bir gün var mı? Gün içinde, yaptığın ana şeyler neler?

Perakendede her gün farklıdır, ancak Pazartesi haftanın en önemli günüdür. Bu, önceki haftanın satışını analiz ettiğiniz ve her şeyi planladığınız zamandır. Aslında planlama ve organize etmek zamanımın çoğunu alıyor. Eğitim saatleri, işe alım, tatiller ve satış veya ürün değişiklikleri gibi diğer şeyleri planlamam gerekiyor. Hokkabazlık yapmanız gereken pek çok şey var, ancak ekibi mutlu tutmak ve müşterilerimize elimizden gelen en iyi deneyimi sunmak için bunları doğru şekilde yapmak önemlidir.

Şimdi bulunduğun yere nasıl geldin? Geçmiş deneyimlerin neydi?

Perakendecilikteki ilk işim depo sorumlusu olmak oldu. İşin arka alanını düzenli tutmanın önemini anlamama yardımcı olduğu için ilginçti - şimdi bile her zaman ekibimle deponun mağazanın kalbi olduğu hakkında konuşuyorum! COS'taki ilk işim Knightsbridge mağazamızda departman müdürlüğüydü. İki yıl sonra müdür yardımcılığına terfi ettim ve ardından 2018'de Kings Road mağazamızın mağaza müdürü oldum. COS'ta çalışmak harika bir deneyim oldu ve bu arada harika insanlarla tanıştım.

Bu pozisyon ile ilgili en iyi şey nedir?

En iyi şey - iyi sonuçlar elde etmek ve insanların ilerlemesini izlemektir. Mağazamda ekibimin birçoğu terfi etti ve onları yolculuklarında desteklemekten gurur duyuyorum. COS'ta, her zaman bir birey olarak muamele görüyorum, sadece rakam olarak değil. Bir mağaza yöneticisi olarak, işimin en önemli kısımlarından biri ekibimin de aynı şekilde hissetmesini sağlamaktır.

Perakende yöneticiliği ile ilgilenen birine vereceğin herhangi bir tavsiye var mı?

Proaktif olun ve önünüze çıkan birçok fırsatı değerlendirin. Başlamak için bir dereceye veya herhangi bir resmi eğitime ihtiyacınız yok, sadece iyi bir iş ahlakı ve insanlara gerçek bir ilgi - ister müşteriler ister meslektaşlarınız olsun. Dürüst olmalıyım ki mağazada çalışmak biraz zor olabilir. Bütün gün ayaktasınız ve çoğu zaman her şeye hızlı tepki vermeniz gerekiyor, ancak aynı zamanda pek çok ödülü de beraberinde getiriyor!