GİZLİLİK BİLDİRİMİ İŞE ALIM

Veri gizliliği H & M için büyük önem taşır ve kişisel verilerinizin işlenmesi konusunda açık ve şeffaf olmak isteriz.

Bu nedenle kişisel verilerinizin nasıl işleneceğini ve korunacağını belirleyen bir politikamız bulunmaktadır.

Kişisel verilerinizi kim kontrol eder ve yönetir?

İş için başvurduğunuz şirket, verilerinizin Denetçisi olacaktır. Turkiye'de bu, H & M Hennes & Mauritz TR veya Puls Trading Far East Turkiye Istanbul Liaison Office olabilir.

Bu verileri nerede saklarız?

Sizden topladığımız veriler Avrupa Ekonomik Alanı'nda (“AÇA”) saklanır, ancak aynı zamanda AEA dışındaki bir ülkeye de aktarılabilir ve işlenebilir. Kişisel verilerinizin bu türden herhangi bir transferi, geçerli yasalara uygun olarak gerçekleştirilecektir.

AEA dışındaki ülkelere yapılacak transferler için, H & M, Avrupa Komisyonundan yeterlilik kararı olmayan ülkeler için standart Sözleşme Maddeleri ve Gizlilik Kalkanı'nı kullanacaktır.

Kişisel verilerinize kimlerin erişimi olur?

Verileriniz H & M grubu içerisinde paylaşılabilir (H & M grubu içindeki şirketlerle ilgili ayrıntılar için lütfen about.hm.com adresinde bulunan yıllık raporumuza bakın).

Verilerinizi pazarlama amacıyla hiçbir zaman H & M grubu dışındaki üçüncü taraflara aktarmaz, satmaz veya değiştirmeyiz. Üçüncü taraflara iletilen veriler, yalnızca size hizmetlerimizi sağlamak için kullanılır. Aşağıda her belirli süreçte hangi üçüncü şahıs kategorilerinin bulunduğunu görmeniz mümkün olur.

Haklarınız nelerdir?

Erişim hakkı:

Elimizde bulunan kişisel verileriniz hakkında her zaman bilgi isteme hakkınız bulunmaktadır. Kişisel verilerinizi size sağlayacak olan H & M ile e-posta yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Taşınabilirlik hakkı:

H & M kişisel verilerinizi, sizin izninize bağlı olarak veya bir sözleşmeye dayalı olarak otomatik bir yöntemle işlediğinde, verilerinizin bir kopyasını size veya başka bir tarafa aktarılan yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilir bir biçimde alma hakkına sahipsiniz. Bu sadece bize gönderdiğiniz kişisel verileri içermektedir.

Düzeltme hakkı:

Tamamlanmamış kişisel verilerinizi tamamlanma hakkı da dahil olmak üzere, kişisel verilerinizin düzeltilmelerini isteme hakkınız bulunmaktadır. 2 General Information

 

Silme hakkı:

Aşağıdaki durumlar haricinde, istediğiniz zaman H & M tarafından işlenen kişisel verileri silme hakkına sahipsiniz.

• İfade ve bilgi özgürlüğü hakkını kullanmak için

• Yasal bir yükümlülüğe uymak için

• Yasal taleplerin kurulması, uygulanması veya savunulması için

Meşru menfaat esasına dayalı olarak bilgilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkınız:

H & M'in meşru menfaatine dayanan kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkına sahipsiniz. H & M, sizin menfaat ve haklarınızı geçersiz kılan veya yasal hak talepleri nedeniyle süreç için meşru bir zemin göstermediği sürece, H & M kişisel verilerinizi işlemeyi durduracaktır.

Kısıtlama hakkı

H & M'nin kişisel verilerinizi aşağıdaki koşullar altında sınırlandırmasını talep etme hakkına sahipsiniz::

• Eğer işleme dayalı bir H & M’ nin meşru menfaatine itiraz ederseniz, H & M bu meşru menfaatin teyit edilmesini bekleyen tüm verilerin işlenmesini kısıtlayacaktır.

• Kişisel verilerinizin yanlış olduğunu iddia ediyorsanız, H & M kişisel verilerin doğruluğunu teyit eden tüm verilerin işlenmesini sınırlamalıdır.

• İşlem yasal değilse, kişisel verilerin silinmesine karşı çıkabilir ve bunun yerine kişisel verilerinizin kullanımının kısıtlanmasını talep edebilirsiniz.

• Eğer H & M artık kişisel verilere ihtiyaç duymuyor, ancak yasal iddiaların savunulması için gerekliyse kısıtlanma talebinde bulunabilirsiniz.

Haklarınızı nasıl uygulayabilirsiniz?

Şirketimiz Veri korumayı işlemlerini çok ciddiye almaktadır ve bu nedenle yukarıda belirtilen haklarınızla ilgili taleplerinizi yerine getirmek için özel bir sürecimiz bulunmaktadır. Taleplerinizi aşağıdaki şekillerde gönderebilirsiniz:

• H & M Hennes & Mauritz Turkiye’ye başvuran adaylar lütfen talebinizi dataprivacy.trpo@hm.com ve dataprotection.tr@hm.com adreslerine e-posta ile gönderiniz.

• H & M Hennes & Mauritz Turkiye’ye başvuran adaylar lütfen talebinizi dataprivacy.trpo@hm.com ve dataprotection.tr@hm.com adreslerine e-posta ile gönderiniz.

• H & M'de çalışıyorsanız lütfen talebinizi dataprivacy.trpo@hm.com üzerinden yapın.

Veri Koruma Görevlisi:

Kişisel verilerinizi açık, doğru ve yasal bir şekilde sürekli olarak işleme aldığımızdan emin olmak için bir Veri Koruma Görevlimiz bulunmaktadır. Veri Koruma Görevlimize aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

• H & M Hennes & Mauritz Turkiye’ye başvuran adaylar lütfen talebinizi dataprivacy.trpo@hm.com ve dataprotection.tr@hm.com adreslerine e-posta ile gönderiniz.

• H & M Hennes & Mauritz Turkiye’ye başvuran adaylar lütfen talebinizi dataprivacy.trpo@hm.com ve dataprotection.tr@hm.com adreslerine e-posta ile gönderiniz.

• H & M'de çalışıyorsanız lütfen talebinizi dataprivacy.trpo@hm.com üzerinden yapın.

Bir Denetim Otoritesine şikayette bulunma hakkı:

H & M'nin kişisel verilerinizi yanlış bir şekilde işlediğini düşünüyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bir denetleme otoritesine şikayette bulunma hakkına da sahipsiniz.

Gizlilik Bildirimimizde oluşan Güncellemeler:

Gizlilik Bildirimimizi güncellememiz gerekebilir. Gizlilik Bildirimi'nde yapılan herhangi bir maddi değişikliği tarafınıza bildirmekteyiz -örneğin, kişisel verilerinizi neden kullandığımızın amacı, Kontrolörün kimliği veya haklarınız ile ilgili yapılan güncellemeler-

Kişisel verilerinizi hangi sebeple işleriz?

Kişisel verileriniz, sizinle iletişim kurmak ve profilinizi H & M grubundaki mevcut ve / veya gelecekteki işe alım ihtiyaçlarına göre değerlendirmek için iç ve dış işe alımları yönetirken işlenecektir. Bu süreç, tarama, mülakatlar, testler, referans kontrolleri ve profilinize göre yeni pozisyonları size bildirmeyi içerebilir.

Eğer size bir pozisyon teklif edilmiş ise kişisel verileriniz, çalışma belgelerinin imzalanması amacıyla da kullanılacaktır 4 General Information

 

Kişisel bilgileriniz, iş ilanları ve yaklaşan etkinlikler ve anketler konusunda güncel tutmak için de işlenebilir.

Hangi tür verileri işlemekteyiz?

Bize kendiniz tarafından veya bir üçüncü tarafça ibraz edilen kişisel bilgileriniz işlenir.

CV ve kişisel yazı gibi başvuru gönderdiğinizde aşağıdaki kategorileri işlenecektir:

• İsim, e-posta adresi, posta adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri

• Doğum tarihi

• Eski işverenler ve referanslar

• Görüşme notları ve test sonuçları gibi işe alım belgeleri

H & M, örneğin ırk ya da etnik köken, siyasi görüşler, dini ya da felsefi inanç, sendika üyeliği, sağlık ya da cinsel yönelim gibi hassas kişisel veriler istemez, bu nedenle lütfen bu bilgileri başvurunuzla birlikte göndermeyin.

Kişiler verilerinize kimlerin erişimi vardır?

Üçüncü taraflara iletilen veriler, yalnızca yukarıda belirtilen hizmeti sağlamak için kullanılır. Üçüncü taraflar arasında işe alım ajansları, test ve / veya anket sağlayıcıları bulunur.

Kişisel verilerinizin işlenmesinin yasal zemin nedir?

Tüm başvurular işe alım sistemimizden geçmelidir ve kişisel verilerinizi işlemek için yasal zemin başvurunuzu ve kişisel verilerinizi verdiğinizde rızanızı temel alır.

İşe alım sistemimizin dışında başvuruda bulunduysanız, kişisel verilerinizin işlenmesi H & M'in meşru menfaatine dayanmaktadır

Ayrıca, H & M'in meşru menfaatine dayanan ayrımcılık iddialarını ele almak için kişisel veriler saklanır.

Verilerinizi ne kadar süre ile saklarız?

Verileriniz işe alım sürecimizde veya onayınızı geri çekene kadar üç yıl boyunca saklanmaktadır.

Onayınızı geri çekme hakkınız:

Kişisel verilerinizin işlenmesi için onayınızı istediğiniz zaman geri çekme hakkına sahipsiniz.

Bunu yaptığınızda, H & M sizin izninize dayanan iş seyahati ile ilgili hizmetleri yönetemeyecektir.

Onayınızı aşağıdaki yollarla geri çekebilirsiniz: 5 General Information